2017 yılı Ağustos ayında İstanbul'da kurulduk. Öncülüğümüzü yapan Dernek Başkanı'mız ve Gitar Eğitmeni'miz Egemen Topçuoğlu 2010 yılından bu yana eğitim verdiği 'İstanbul Gitar Dersi' (www.istanbulgitardersi.net) oluşumunu; Üsküdar'da ulaşımı rahat bir konumda Genç Sinema, Müzik, Eğitim, Kültür ve Sanat Derneği adı altında genişleterek, tüm İstanbul halkının hakkı ile sinema ve müzik eğitimi alabileceği sosyal sanat faaliyetini başlattı. Derneğimizde; alanlarında uzman ve tecrübeli eğitmen üye kadromuzla piyano kursu, klasik gitar kursu, elektro gitar kursu, bas gitar kursu, akustik gitar kursu, bağlama kursu, keman kursu, yan flüt kursu ve senaryo yazarlığı kursu vermekteyiz.

Çocuk, genç ve yetişkinlerle yaptığımız çalışmalarda onların yeteneklerini ortaya çıkartarak; var olan yeteneklerini geliştirme, sosyal becerilerini artırma, kişisel gelişimlerinde onları sinema ve müzik ile motive ederek iyi insanlar yetiştirmek amacındayız. 

Kadromuz

Anne-babaların, çocuklarını bize güvenle emanet ettiklerini görmek ve onların güvenini kazanmış olmaktan mutluluk duyuyoruz. Saygı, sevgi ve samimiyet çerçevesinde öğrencilerimizle kurduğumuz bağ, öğrencilerimizin içsel dünyalarında ve sosyal yaşamlarında onları pozitif yönde etkilemektedir.  

Vizyonumuz; 7'den 70'e her bireyin hayatında sinema ve müzikle bağ kurmalarını sağlamak; sanatın kişisel ve sosyal becerileri geliştirici gücünü kullanmalarını sağlamak, bu toprakların kültürel mirasını tüm insanlarla paylaşarak devamlılığını sağlamak amacındayız.

İstanbul'un en ucuz ve en kaliteli; Klasik Gitar Kursu, Elektro Gitar Kursu, Akustik Gitar Kursu, Bas Gitar Kursu, Ukulele Kursu, Keman Kursu, Piyano Kursu, Yan Flüt Kursu ve Senaryo Yazarlığı Kursu burada!

Egemen Topçuoğlu

Dernek Başkanı

Gitar ve Ukulele Eğitmeni

Egemen Topçuoğlu, 2006 yılından bu yana gitar eğitmenliği, müzik grubu koçluğu, ses ve müzik tasarımı eğitmenliği yapmaktadır. Film-san Vakfı'ndan Müzisyen/Sanatçı ünvanı aldı. Denizli'den Muğla'ya, İzmir'den İstanbul'a bir çok yerel festivalde ve Jolly Joker, Shaft, Imagine Bar, Buddha Bar, Line gibi büyük mekanlarda bir çok sahne deneyimi vardır. Foley Mixer, Ses ve Müzik Tasarımcısı ünvanı ile reklam filmlerinde, belgesel filmlerde, tanıtım filmlerinde, kısa ve uzun metraj filmlerde çalışmalar yaptı. Senkop Müzik Aletleri şirketinde müzik aletleri ile ilgili çalışmalar yaptı. Pera Müzik, Çınar Müzik ve Gündem Müzik gibi şirketlerin bünyesinde gitar eğitmenliği ve mağaza yöneticiliği yaptı. Anidva Film Animasyon şirketinde Ses ve Müzik tasarımcısı olarak projeler yaptı. Genç Sinema, Müzik, Eğitim, Kültür ve Sanat Derneği'nde "Başkan"; Hayalet Mektebi Sinema Derneği'nde "Yönetim Kurulu Üyesi"; Sinema ve Sanat Derneği'nde "Yönetim Kurulu Üyesi"; Uluslararası Animasyon ve Dijital Film Derneği'nde "Üye" görevlerinde yer almaktadır. Mustafa Akkad Genç Sinema Okulu'nda Ses ve Müzik Tasarımı dersleri vermektedir.

Akın Sütçü

Dernek Üyesi

Bağlama ve Piyano Eğitmeni

6 yaşında Erdal Erzincan Saz Evi'nde eğitimine başladı. 13 yaşında Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü'nü kazandı,  Yine aynı dönemde İstanbul Teknik Üniversite Türk Mûsikisi Devlet Konservatuarı Bağlama Ana Sanat Dalı Bölümü'nü yarı zamanlı olarak kazandı. Her iki bölümüde bitirdi. Uluslararası müzik yarışmaları ve festivallerinde ülkemizi temsilen yarıştı. Yunanistan’da en iyi solo çalgı dalında 2.'lik ödülü kazandı. Rusya’da Türkiye’yi temsilen Ufa’da konserler verdi. Türkiye'nin çeşitli illerdi çok değerli sanatçılarla çalıştı. Bağlama kursu, piyano kursu, güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu, konservatuvara hazırlık kursu vermektedir.

Buğsem Göksu Altınel

Dernek Üyesi

Yan Flüt  ve Piyano Eğitmeni

2009 yılından bu yana flüt eğitimine devam etmektedir. Lise yıllarında müzik öğretmeni Adalet Şentürk'ten piyano eğitimi aldı. 11 yaşında klasik müzik eğitiminde Barış İçin Müzik Vakfı’nda Turgay Özdemir ile kısa bir süre çalıştıktan sonra, Eren Coşkuner ile devam etti. Bunun dışında bireysel olarak İstanbul’da Alin Aylin Yağcıoğlu ve İzmir’de Seçil Soytok’la çalışmalarını sürdürdü. 3 yıldır bireysel ve grup dersleri vermekte. İlk ders çalışmalarına 2016 yılında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde başladı. 6 kişilik bir flüt orkestrası kurdu. Lise yıllarında çeşitli müzik yarışmalarına katıldı. 2 yıl süreyle İzmir ve İstanbul'da çeşitli mekanlarda flüt ve vokal olarak yer aldı. İzmir’de Dokuz Eylül Üniversitesi’nde müzik teorisi kurslarına katıldı. 2018 yılında Dore Müzik’te ingilizce flüt dersleri verdi. Sarpay Özçağatay’la çalışma fırsatı buldu ve jazz flüt eğitimi aldı.

Şeyda Dirikolu

Dernek Üyesi

Ukulele ve Gitar Eğitmeni

2011 yılına kadar müzik ile amatör düzeyde ilgilenen Şeyda Dirikolu, daha sonra gitar eğitimi ile sistematik müzik öğrenimine başladı. Şan dersleri aldı. Şu ana kadar birçok müzik grubunda vokal olarak görev almış olup bunlar arasında özellikle Akşam Grubu'nda önce vokal sonra korist olarak konserlere katıldı. Bu süreçte önce ukulele eğitimini tamamladı. Halen piyano eğitimine devam etmektedir.

Hatice Berrak Solak

Dernek Üyesi

Keman ve Piyano Eğitmeni

Hatice Berrak Solak, keman eğitimine Balıkesir Güzel Sanatlar Lisesi'nde başladı. 2008 yılında Ayvalik International Music Academy'de Çiğdem İyicil'in Keman Masterclass'larına katıldı. Daha sonra İstanbul Özel Moda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi'ne geçiş yaptı. Burada okulun TRT ve tanıtım çekimlerinde yer almakla birlikte okul orkestrasında başkemancı olarak görev almıştır. Üniversitede okulun tiyatro kulübünün çalışmalarına katıldı. ÇOMÜ Akademik Oda Orkestrasının konserlerinde yer aldı. 2015 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı'ndan mezun oldu. 2014-2015 yaz sezonlarında Burhaniye Gençlik Merkezinde keman eğitmenliği yaptı. Sonra A Capella, Potek Eğitim, Ümraniye Sanat Merkezi, Pera Sanat Kursu gibi yerlerde keman ve piyano eğitmenliği yapmıştır. Cahit Baylav ile keman çalışmaları yaptı. Ayvalık Zeytin Çekirdekleri Projesi, Tahtacıköy Çocuk Sanat Atölyesi gibi yerlere destek verdi. Burhaniye Kültür ve Sanat Derneği'nin Türk Sanat Müziği çalışmalarına katılıp dernekle birlikte konserlere çıktı. Ekol Drama Sanat Evi'nde Derya Alabora'dan kamera önü oyunculuk eğitimi almış ve Murat Şenol'un da diksiyon dersine katılmıştır. 2017 yılında Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği'nden engelsiz bir yaşam için verdiği müzik dinletisi nedeniyle Teşekkür Belgesi aldı. Halen keman ve piyano dersleri vermeye devam etmektedir ve aynı zamanda çeşitli etkinlik organizasyonlarında keman çalmaktadır.

Hüseyin Avni

Dernek Üyesi

Ney ve Türk Müziği Eğitmeni

Özgeçmiş CV Bölümü yayınlanacaktır. 

Yeni Eğitmen

Dernek Üyesi

Saksafon Eğitmeni

Özgeçmiş CV Bölümü yayınlanacaktır. 

Yektacan Özçift

Dernek Üyesi

Senaryo Yazarlığı Eğitmeni

Sinema Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı. Türkçe Öğretmeni, Pamukkale Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi'nde yüksek lisansını tamamladı. ''Selvi Boylum Al Yazmalı'', ''Kızıl Elma'', tanıtım-reklam filmleri ve birçok kısa filmin senaryo yazarlığını ve senaryo doktorluğunu yaptı. Mustafa Akkad Genç Sinema Okulu, İbn-i Heysem Sinema Okulu, Hasan bin Sabit Sinema Akademisi, Hayal Bostanı Sinema Akademisi gibi projelerde senaryo eğitimi, çeşitli söyleşiler ve workshoplar düzenledi.  Genç Sinema, Müzik, Eğitim, Kültür ve Sanat Derneği, Hayalet Mektebi Sinema Derneği, Uluslararası Agâh Sinema Derneği ile birçok projelere imza attı. Derneğimizde senaryo atölyeleri düzenlemektedir. 

0532

 

741

1649

HEMEN

 

ARAYIN

genç sinema, müzik, eğitim,
kültür ve sanat derneği

Kütük No: 34-234-076   /   Üsküdar V.D. 393 089 4585

Valide-i Atik Mh. Allame Cd. No:98/3 Esmen Han Kat:1

Üsküdar/İSTANBUL

 GSM: 0.532 741 16 49   TEL: 0.216 391 37 93 - 0.850 303 16 49

Mail: gencsinemamuzik@gmail.com

  • Facebook Sayfamız
  • Instagram Sayfamız
  • Mail Gönderin

© 2019 by GSME. Tüm hakları saklıdır.